Dłuższe dni, promienie słońca, rześkie poranki i rozleniwione popołudnia, spacery w rozpiętej kurtce, wypady na rowerem na łono natury. Kocyk na trawie nad rzeczką lub w parku, pierwiosnki, krokusy, kwitnące drzewa wiśni, zmiana fryzury, nowy lakier do paznokci, porządki w szafach i... nowe pomysły. To właśnie WIOSNA!!! A wiosną robótki są lżejsze, bardziej dziurawe, frywolniejsze, zabawniejsze. Sięgamy po włóczki bawełniane, jedwabne, lniane i fantazyjne nowości. Szukamy inspiracji na ażurowe bluzeczki, topy i zwiewne spódniczki we wszystkich kolorach tęczy. ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEGO WIOSENNEGO ROBÓTKOWANIA!!!
czwartek, 12 kwietnia 2007
Ufff...

Pozszywałam cudem odnaleziony sweterek. Teraz jeszcze tylko (!) guziki. Na razie nie mam na nie pomysłu ;-)

Teraz robię sweterek - prezent dla rocznego chłopczyka. Będzie żółty, wykończony brązową włóczką.

12:33, olimpijskie , Zagatka
Link Komentarze (2) »
piątek, 30 marca 2007
Rekordy

Biję rekordy :-)

Rekord pierwszy - czapka gotowa, zajęło mi to niecały dzień!!! Pracy było niedużo, ale rzadko zdarza mi się nawet niedużo zmieścić w tak krótkim czasie. Czapeczka jest prościutka - jej jedyna ozdoba to zmienny kolor włóczki i "rozetka" na czubku, którą robiłam po raz pierwszy i jestem z siebie bardzo dumna :-)

Rekord drugi - znalazłam przy okazji porządków sweter, który robiłam w zeszłą zimę dla syna. Jest pozszywany... częściowo (jak ja nie cierpię zszywać...) Wyjęłam go, jeśli uda mi się do niego zmobilizować, będzie, jak znalazł dla Młodszej. Tylko co się stanie, jeśli nie zdążę, zanim i ona urośnie??? ;-)))

12:01, olimpijskie , Zagatka
Link Komentarze (1) »
wtorek, 27 marca 2007
Witam się ponownie...

Obiecywałam na zimowym, że coś pokażę i nic z tego nie wyszło... Oszczędzę Wam pokrętnych tłumaczeń i przejdę do sedna:

Po pierwsze, dziękuję, że jeszcze jest moja zakładka (mam nadzieję, że uda mi się w niej zamieścić ten wpis)

Po drugie, gratuluję wszystkim cudownych absolutnie wyrobów i dziękuję za inspirację.

I wreszcie po trzecie, zamieszczam zdjęcie kompleciku na "Roczek" dla mojej córki oraz fotkę aktualnej robótki - też czapeczki dla Małej. Jest malutko, ale zaczęłam dopiero dziś.

13:14, olimpijskie , Zagatka
Link Komentarze (3) »