Dłuższe dni, promienie słońca, rześkie poranki i rozleniwione popołudnia, spacery w rozpiętej kurtce, wypady na rowerem na łono natury. Kocyk na trawie nad rzeczką lub w parku, pierwiosnki, krokusy, kwitnące drzewa wiśni, zmiana fryzury, nowy lakier do paznokci, porządki w szafach i... nowe pomysły. To właśnie WIOSNA!!! A wiosną robótki są lżejsze, bardziej dziurawe, frywolniejsze, zabawniejsze. Sięgamy po włóczki bawełniane, jedwabne, lniane i fantazyjne nowości. Szukamy inspiracji na ażurowe bluzeczki, topy i zwiewne spódniczki we wszystkich kolorach tęczy. ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEGO WIOSENNEGO ROBÓTKOWANIA!!!
wtorek, 27 lutego 2007
Wiosenna Mgiełka.

Właśnie skończyłam wiosenny sweterek - myślę że na początek będzie w sam raz:

wykonany jest z Mgiełki podwójną nitką i wyszło mi tylko 30 dag! Taki sam robiła wczesniej hada, ale czerwony no i mój ma szersze rękawy. To tylko takie przypomnienie wiosny, bo nastepny sweter będzie jeszcze zimowy - czerwony kardigan z szalowym kołnierzem.

13:33, olimpijskie , Zdzid
Link Komentarze (4) »
niedziela, 25 lutego 2007
Witam was wiosennie....

....i chwalę sie tym oto sweterkiem . Zrobiłam go na zamówienie dla Pani, która jest emerytowaną nauczycielką. Ciekawe jaką mnie wystawi ocenę???



Zapraszam również na wielkanocny tam chwalę się świąteczną serwetką
21:45, olimpijskie , Agniesia_F1
Link Komentarze (1) »
Zielony sweterek będzie...

Wiosna tuż, tuż - przynajmniej ta kalendarzowa. Okazja więc stosowna, żeby wykorzystać kupioną kiedyś tam zieloną włóczkę i zrobić sobie wiosenny sweterek. Szkopuł w tym, że - jak narazie - sama nie wiem jaki.

Włóczka, z której zaczęłam robótkę, to wełna 100%, dość cienka (160m/50g) i na dodatek trochę szorstka. Muszę pomyśleć nad fasonem, który będzie pasował na sweter trzymany dalej od ciała. Więcej tutaj

Póki co, rozpoczęłam tył.



W czasie robótki będę zastanawiała się nad całością sweterka i mam nadzieję, że zanim przerobię ostatni rządek pleców jakiś pomysł zaświta

21:09, olimpijskie , Moteczek
Link Komentarze (2) »
Witajcie Wiosennie

Zapraszam serdecznie do wspólnego, wiosennego robótkowania!!!!

Ja wiosenne robótki mam nadzieję zacząć od bluzeczki z Knitting Nature z bawełny z kaszmirem Debbie Bliss w kolorach pistacjowym i trawiasto zielonym.

Bardzo dziękuję Splocikowi, która zrobila szatkę tego bloga.

Dla chętnych do wspólnego blogowania przygotowane są pewne informacje tutaj:

 http://ponizejzera.blox.pl/html/1310721,262146,21.html?291495

Przyłączajcie się!!!